V prvním utkání bez bodu

V prvním utkání se nám nepodařilo vstřelit branku a odešli jsme poraženi.

Pramen Havlíčkův Brod - Arsenal Brno 4:0 (1:0)

Jelikož naše utkání prvního kola s Brikety-pelety Vyškov bylo odloženo, k prvnímu utkání v sezoně jsme zajížděli v rámci druhého kola do Havlíčkova Brodu. Vzhledem k velké marodce k utkání odcestovalo 6 hráčů do pole a brankář.
V úvodu utkání se bohužel zranil kapitán domácích, když špatně došlápnul - snad nepůjde o nic vážného a bude brzy v pořádku. První půle byla z našeho pohledu vyrovnaná s několika slibnými šancemi na obou stranách. Domácím se podařilo jednu proměnit hezkou střelou do šibenice. My jsme se soustředili především na kvalitní defenzívu a pokoušeli se vyrážet do brejků. Je škoda, že se nám alespoň jeden nepodařilo přetavit v gól.
Druhý poločas byl poměrně dlouho dost podobný tomu prvnímu. Domácí drželi více míč a vytvořili si několik příležitostí. My jsme soupeřova brankáře ohrozili především po pár rychlých protiútocích. Bohužel, ani jednu z poměrně slibných příležitostí se nám nepodařilo přetavit v branku. To se povedlo v 29. minutě domácím. O čtyři minuty později jsme se po dobré kombinaci dostali do více než slibné příležitosti. Tu nám bohužel svým zákrokem zmařil domácí brankář a navíc rozehrál brejkovou situaci, ze které padl třetí gól do naší sítě. O minutu později soupeř využil další z rychlých protiútoků a bylo to již o 4 branky. V několika posledních minutách jsme se pokusili vstřelit alespoň čestnou branku při powerplay. I přes nékolik závarů a poměrně nadějných střel se nám to nepodařilo a když ani soupeř nedokázal využít příležitost, kdy během několika málo vteřin trefil postupně obě tyče a břevno naší brány, skončilo utkání výsledkem 4:0 pro domácí.
Troufáme si tvrdit, že jsme byli vyrovnaným soupeřem a prohra o čtyři branky je poměrně krutá, vzhledem k příležitostem, které jsme neproměnili. Nicméné futsal se hraje na góly a těch dal soupeř víc.
Závěrem chceme poděkovat domácím za projev férového gesta, kdy Tábovi nevydržela jedna sálovka a soupeř mu půjčil svoji, aby mohl v utkání pokračovat.

Sestava: Šimoník - Krejčí (K), Táborský, Cvingráf, Baghdasaryan, Semrád, Tofl